A Hősök tere és a Városliget
Budapest egyik szimbóluma a Hősök tere, a Városliget kapuja. Hogyan juttok oda az apartmanből? Ha a 4,6 jelzésű villamossal, mely a Nagykörúton jár, elmentek az Oktogonig (2. megálló a Jászai Mari tértől), innen az Andrássy úton végig sétálva máris ott vagytok.
Azt ajánlom azonban, hogy előbb az Oktogonról tegyetek egy kis kitérőt a másik irányba az Andrássy út 22-ig, az Operaházig. Az Ybl Miklós tervei alapján készült, lenyűgöző szépségű épület 1884-ben nyitotta meg kapuit..
Ha megnéztétek, érdemes felülni a kisföldalattira és ezzel elmenni a Hősök terére (5. megálló a Mexikói út felé). A kisföldalatti az európai kontinensen az első, a világon a második metróvonal volt. A Hősök tere a magyarok ezer éves történetének állít emléket. A téren látható szoborcsport a magyar történelem kiemelkedő személyeit mintázza meg. A téren találjuk a Szépművészeti Múzeumot és a Műcsarnokot . Ha van időtök mindenképp nézzetek be, nagyon jó kilátások szoktak lenni.
A Hősök terét elhagyva, jobbra látjátok a Műjégpályát, itt télen nagy tömeg szokott lenni, nyáron a tavon csónakázni lehet. A híd után jobbra a Vajdahunyad várát pillanthatjátok meg, mely jelenleg a Magyar Mezőgazdasági Múzeumnak ad otthont. Érdemes egy kis sétát tenni a vár körül, felfedezni a környékét.
A Kós Károly sétányon tovább haladva balra helyezkedik el Budapest legnagyobb fürdőkomplexuma a “Szecska”, az az a Széchenyi Fürdő. Ha van időtök nézzetek be, az épület gyönyörű, a medencék kellemesek.
A Vajdahunyad várát átszelő Vajdahunyad sétányon jobbra fordulva a Paál László útra, majd ismét jobbra fordulva, az Olof Palme sétányon érjük el Budapest egyik legújabb, különleges épületét a Magyar Zene Házát. Maga az épület egyszerűen lenyűgöző, változatos zenei eseményeknek, kiállításoknak ad otthont. Emellett egy kávézó is található benne, melyből remek kilátás nyílik a Városligetre. Az Ötvenhatosok tere felé haladva tovább, elénk tárul a Néprajzi Múzeum most készülő új, izgalmas épülete.
A Hősök tere másik oldalán találjátok a Fővárosi Állat- és Növénykertet. Ha megéheztetek, látogassátok meg a város egyik ikonikus éttermét, a Gundelt, és kóstoljátok meg a Gundel palacsintát, vagy az 1958-ban először itt elkészített Somlói galuskát. Nagyon finom!
Hazafelé a Gundel Károly út és a Dózsa György út sarkán szálljatok fel a 75 trolibuszra, amely a apartman mellett, a Budai Nagy Antal utcában tesz le benneteket.